„Kolik času věnovat rozvoji slabých stránek? Já celých 80 procent času rozvíjím své silné stránky a jen 20 procent bojuji s těmi slabými.“ Žijeme v době, kdy psát takovýhle věci, je normální.

Vilový i jiný reality show jsou založený na sledování ještě intenzivnější nudy, než jakou  si vytvoříme sami. Stejnou rozkoš jako znuděný divák Hotelu Paradise zažívá i ambiciózní pičus na půl úvazku při čtení knížek o efektivní organizaci času.

„Petr se zabývá bouráním polopravd a mýtů v oblasti osobního rozvoje,“ charakterizuje sám sebe jeden z křižáků boje proti rozvolněnému životnímu stylu. Ve své knížce Konec prokrastinace se chápe teologie: „Nesobecký čin zvýší emoci meaning,“

Úspěšně zabředává i do filosofie komunikace:„Know-how design znamená, že propojujeme informace ve wiki-systému, který je naším externím mozkem,“ čímž dopomáhá k duchovnímu orgasmu nejednoho mzdového účetního. Sílu každému podržtaškovi dodá i věta: „Drtivá většina úkolů, které řešíme dnes, kreativitu vyžaduje.“

Sám sobě suprvajzrem

Postavit pyramidy se podařilo jenom díky na svou dobu progresivní technologii masivního biče. Bez kvalitního otrokářského systému by ani Sokrates neměl čas na kladení provokativních otázek Atéňanům. Od karabáčů a býkovců se pozděj přešlo na úspornější kamerový systém.

Nedávno se přestalo vyplácet platit za topení v kanclech a služby se přesunuly k počítačům, za kterýma můžou dělníci symbolů dřepět kdekoli. Dohled, který za nás dosud laskavě vykonávali suprvajzři, tak musíme dělat sami. Pokud se to nenaučíte, skončíte jako neúspěšní knedlíci.

Jestli se společnost nemá rozpadnout na anachronickou masu lidí, kteří dělají akorát to, co je zrovna baví, je nutný stát se otrokem i drábem v jedný osobě. Doba vyžaduje sledovat vlastní výkonnost s pozorností sadistickýho suprvajsra a zároveň pečlivě monitorovat a vyhodnocovat růst a možnosti vlastního potenciálu.

Neomezená pracovní doba

Výhodou přesčasů, které si sami uložíte je, že vás nikdo nedonutí si je proplatit.

Osvobození z okovů osmi až dvanáctihodinových šicht ve fabrikách a kanclech je potřeba nahradit čtrnáctihodinovýma šichtama u notebooku. Nejvýraznější položkou ve výdajích komplživnostníka se už dávno stala útrata v kavárně.

Svoboda je poznaná nutnost. Proces osvobozování individua je u konce. Práce je osvobozená. A tak nezbývá než makat a brát to jako dobrovolnou volbu. Štěstí z vykonané práce a z vlastní dřiny je nejlepší odměnou, jakou si člověk dokáže představit.

Strach je pramátí motivace

Hnacím motorem pro celou společnost jsou výrobci cviček v Číně. Pokud se nepřizpůsobíme jejich tempu a platům – což je na osobní zodpovědnosti každého dříče – Západ půjde do prdele. A bacha, jsou ochotní makat za tři bambusový toasty denně.

I aktivní odpočinek si musíte zasloužit.Pouze po dobře odvedené práci – nebo aspoň pořádné porci dřiny – si můžete jít vychutnat porci oblíbeného baletu nebo poslechnout kus inteligentní hudby při pobíhání v kalhotách Dry-FIT po parku. Než se půjdete aktivně bavit, nezapomeňte si vzít blok. Určitě vás napadně něco kreativního.

A pamatujte: „Když nám osud hodí cihlu na hlavu, je dobré se naučit vyhrát inner-game a pokusit se co nejrychleji vstát.“